Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 9, 2022

Scroll to top

Top

497 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato, Steven Zhang i ka dhene ultimatum edhe Marottes: “Edhe ne merkaton e janarit nuk ka asnje shans qe…”

Merkato, Steven Zhang i ka dhene ultimatum edhe Marottes: “Edhe ne merkaton e janarit nuk ka asnje shans qe…”
Inter Club Staff

Mungojne me pak se dy muaj nga nisja e merkatos se dimrit ne janar, por skuadrat e medha dhe Interi po mendojne qe tani per te.

Zikalterit, ashtu si tregohet nga La Gazzetta dello Sport, pritet qe te ndjekin te njejten rruge te ndjekur edhe ne vere.

Gjithcka per shkak te nje ultimatumi te Steven Zhang per te gjithe drejtuesit, ku ai nuk deshiron qe Interi te shpenzoje asnje para me shume nga sa do te fitoje ne merkato.

Pra, ne kete moment eshte e sigurt qe Conte nuk do te pranoje qe lojtaret me te mire te skuadres te shiten ne mes te sezonit dhe duart e Marottes do te jene te lidhura per ndonje goditje te madhe.

Ajo qe mund te beje Marotta eshte te shese per shembull nje si Nainggolan qe nuk duket ne qender te projektit dhe ne vend te tij te kerkoje nje lojtar me karakteristika qe mungojen ne skuader.

Por edhe Nainggolan nuk mund ta shese dot te bleresi i pare per nje shifer te ulet, sepse Zhang ka qene i qarte edhe per kete.

Asnje lojtar nuk duhet te shitet nen cmim, sepse Interi nuk mund te vazhdoje te dhuroje lojtaret e saj si mall shkembimi pa vlere.

Gabimi qe u be vjet me Nainggolan tek Cagliari ne huazim dhe falas tek Interi nuk duhet te behet me dhe as nuk duhet te mendohet.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.