Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 29, 2020

Scroll to top

Top

223 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MERKATO – Te gjithe te cmendur pas diamantit ‘Mbuyamba’. Agjenti e pranon: “Edhe Interi ne gare”. Ja situata!

MERKATO – Te gjithe te cmendur pas diamantit ‘Mbuyamba’. Agjenti e pranon: “Edhe Interi ne gare”. Ja situata!
Inter Club Staff

Te gjithe te cmendur per Xavier Mbuyamba. E ardhmja tek Barcelona e lojtarit te ditelindjkes 2001 nuk eshte me e sigurt.

Keshtu, mbrojtesi hollandez mund te largohet me te vertete nga Katalanasit dhe gjithcka mund te ndodhe kete vere.

Per kete ka folur agjenti i tij, Carlos Barros i cili ne mikrofonat e Voetbal International ka deklaruar: “Ka nje pasiguri te madhe mbi te ardhmen e tij.”

“Shume shpejt do te kete zgjedhje presidenciale te reja tek Barcelona dhe shume keshilltare te rinj mund te vijne. Politikisht situata eshte shume e pasigurt ne Barcelone.”

“Per shembull: cfare do te ndodhte nese Ansu Fati do te shkonte ne huazim perpara se te luante per Barcen? Do thonin te njejtat gjera qe thone edhe tani?

“Pothuajse te gjitha klubet e medha po kerkojne Xavier. Edhe Reali i Madridit e kerkon. Por edhe Interi me Juventusin jane interesuar duke me kontaktuar.”

“Interi e ka treguar qe ka filluar te besoje tek te rinjte por edhe Chelsea me Frank Lampard: e keni pare sa te rinj ka perdorur?”

“Ne kete moment Xavier po mendohet. E ardhmja i takon lojtareve te talentuar si puna e tij dhe tek Barcelona ka shume si ai.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.