Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

2,716 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato, te rejat me te fundit – Alvarez per Destro. Lamela-Gustavo pelqehen, Suarez emri i ri. Ince blerja e pare?

Merkato, te rejat me te fundit – Alvarez per Destro. Lamela-Gustavo pelqehen, Suarez emri i ri. Ince blerja e pare?
Ardi Deda

Gazzetta dello Sport sot prezanton dhe analizon situaten e te gjithe emrave te nxehte per merkaton zikalter, duke hipotezuar blerjen e pare te mundshme te lajmeruar nga vete presidenti Erick Thohir dje ne Lisbone.

Lamela, Hernandez dhe Gustavo – Inter sheh perreth per ti dhuruar teknikut Walter Mazzarri lojtaret e duhur per te bere hapin e nevojshem cilesor te skuadres. Pelqehet shume Luiz Gustavo, mesfushori brazilian i Wolfsburg, por klauzola e tij e lirimit prej 33 milionesh perfaqeson nje pengese te madhe. Per sa i perket ish lojtarit te Romes, shume do te varet nga tekniku i ri i Tottenham, por futbollisti pelqehet dhe qe ne janar Inter provoi ta sillte ne Milano duke ofruar shkembimin me Fredy Guarin. Nuk hidhet poshte hipoteza Javier Chicharito Hernandez qe mund te pershendese Old Trafford dhe Manchester United.

Suarez dhe Ince – Mesfushori spanjoll i Atletico Madrid eshte permendur nga Gazzetta e cila zbulon qe kostoja e mesfushorit eshte rreth 12-15 milione euro. Pas Luiz Gustavo eshte ai i preferuari i Walter Mazzarri: do te flitet serish per te javen e ardhshme. Nderkohe, Thomas Ince, mund te jete goditja e pare ne merkato e lajmeruar nga Thohir. Futbollisti do te vinte me parametra zero nga Crystal Palace, edhe pse do te jepet nje cmim formacioni rreth 300.000 sterlina.

Behrami, Siqueira dhe Erkin – Inter eshte e interesuar per Valon Behrami, por ka akoma nje diference midis kerkeses dhe ofertes me Napolin. Vazhdohet te pelqehet Siqueira, ish zikalter dhe tani anesor i majte i Benfices, jane bere hapa perpara per te, dhe per momentin, eshte ne pol ne krahasim me Erkin, duke marre ne konsiderate qe ish lojtari i Udinese ka pashaporten italiane, pike e favorshme kjo per listen Uefa.

Mattia Destro – Per Destron do te kemi sondazhe te tjera me Romen dhe eshte e mundur qe te propozohet kartoni i Ricardo Alvarez pas atij te Fredy Guarin.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.