Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 19, 2019

Scroll to top

Top

775 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MERKATO – United po mendon perseri per nje shkembim te Martial me Perisic: ja 2 ofertat e mundshme

MERKATO – United po mendon perseri per nje shkembim te Martial me Perisic: ja 2 ofertat e mundshme
Inter Club Staff

Sa here qe afrohet merkato, mediat nuk harrojne asnjehere te fusin edhe emrin e Ivan Perisic ne valle qe prej vitit 2016. 

Sipas tyre, Manchester United me sa duekt nuk paska braktisur ende perfundimisht idene per te pare Ivan Perisic ne Old Trafford.

Sulmuesi kroat ka qene nje nga objektivat kryesor te United ne sesionet e fundit te merkatove por kerkesat e Interit jane konsideruar gjithmone pertej vleres se kroatit.

Nderkohe, zikalterit ne kembim kur United ka trokitur ne dere kane kerkuar ne kembim Anthony Martial por kjo hipoteze nuk eshte marre ne konsiderate nga anglezet.

Por sot sipas The Guardian, kjo situate mund te kete ndryshuar:

“United po e mendon edhe njehere te gjithen kete situate. Nuk jane te bindur nese do te bejne nje oferte me te larte se 30 milione sterlina per kroatin apo te ofrojne ne kembim kartonin e Martial.”

“Ato qe jane PRO per kete operacion, thone se Perisic ka nje rendiment me te larte dhe gjuan me mire me te majten.”

“Nderkohe, ata qe jane KUNDER thone se Martial ka qene lojtari me i mire i United ne javet e fundit, eshte 7 vite me i ri dhe ka mardhenie shume te mira me Pogba.”

Kjo eshte ajo qe shkruhet ne faqet e The Guardian.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.