Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,805 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato zikalter, ultimatum per Vilhena. Takim me agjentin e Bruma, prioritet Biglia dhe Candreva

Merkato zikalter, ultimatum per Vilhena. Takim me agjentin e Bruma, prioritet Biglia dhe Candreva
Bujar Berishaj

Lojtar i vitit te lindjes ’95 dhe nje prej lojtarve me perspektive me te madhe te Feynoord. Dhe tani Tonny Vilhena mund te perfundoj te Interi.

Dje ka pasur nje takim te ri ne Holande, me klubin zikalter qe ka ofruar rreth 800 mije euro plus bonuse per 5 vite. Dhe i ka dhene edhe nje ultimatum lojtarit, me kete te fundit qe eshte entuziast nga projekti teknik por agjentet e tij dhe babai duan me shume para per pagen dhe komisionet. Piero Ausilio i ka dhene edhe 7 dite kohe per te vendosur, te pranoj ose jo.

Por jo vetem, sepse dje ne Holande ka pasur edhe nje takim me agjentin e Jeffrey Bruma, mbrojtes i vitit te lindjes ’91 qe luan tek PSV, kampioni i ri i Holandes. Interi e pelqen ate dhe diskursi mund te thellohet ne rast largimi te Mirandas (pas te cilit eshte Borussia Dortmund) ose Murillos. Vetem ne kete rast do te transferohet nje qender-mbrojtes.

Prioritetet jane nje mesfushor dhe nje sulmues krahu, role per te cilat emrat e pare ne liste jane ata te Biglia dhe Candreva. Vendi i katert i blinduar matematikisht, Inter perqendrohet te merkato.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.