Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2020

Scroll to top

Top

4,529 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mertens deshiron Interin ne janar: Napoli fikson cmimin, Marotta dhe Ausilio po mendohen

Mertens deshiron Interin ne janar: Napoli fikson cmimin, Marotta dhe Ausilio po mendohen
Inter Club Staff

Revolucioni i Aurelio De Laurentis ne shtepine Napoli mund ti interesoje shume edhe Interit. 

Po, sepse nder lojtaret qe pritet te largohen eshte edhe Dries Mertens i cili ka hyre ne historine e klubit napoletan sepse ka kaluar ne golat e shenuar Diego Armando Maradonen.

Nderkohe, duke pare se kontrata e tij skadon ne 30 qershor, kjo gje e largon lojtarin akoma me shume nga Napoli.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Dries Mertens mund te largohet qe ne janar.

Ish-lojtari i PSV do te preferonte nje kalim tek Interi me klubin e kalter qe eshte gati ta lere te ike.

De Laurentiis kerkon 10 milione euro per ta lene te largohet ne janar por per momentin skuadra zikalter eshte e ftohte.

Marotta de Ausilio nuk jane te bindur per kete goditje dhe po presin pak kohe sa te marrin vendimin final per lojtarin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.