Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,425 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mesfusha 2015-16: Toure eshte enderra, mbyllet per Allan: detajet

Mesfusha 2015-16: Toure eshte enderra, mbyllet per Allan: detajet
Bujar Berishaj

Mes Toulalan, Thiago Motta dhe endrres Yaya Toure, ja ku shfaqet Allan.

Allan Marques Loureiro, brazilian me pasaporte portugeze, 24 vjec, duket se eshte nisur me shpejtesi te madhe ne rrugen per ne Milano. I ndjekur nga Inter edhe para se te bashkohej me Udinese, tani Allan eshte me te vertete nje hap larg per te veshur fanellen zikalter.

Te reja te rendesishme ne kete drejtim vijne nga edicioni i perdtishem i Gazzetta dello Sport, qe zbulon nje takim decisiv mes Ausilio dhe Pozzo ne Barcelone ne javen e kaluar, gjate udhetimit europian te drejtorit sportiv zikalter per ndeshjen mes Barcelona – Manchester City ne Champions League.

JEMI – “Tratativa eshte e avancuar, akordi mes dy klubeve eshte afer, formula me shume mundesi do te jete ajo qe preferohet nga Interi aktualisht: huazim me pagese me obligim blerje i maskuar nga huazimi (dhe me pagese te shtyre ne 2-3 vite). Lojtari, qe vlen te pakten 15-18 milione per Udinesen, eshte ndjekur edhe nga fiorentina dhe Napoli ne Itali. Profil i ri, do te kompletonte edhe anagrafikisht nje repart te cilit mund t’i shtohet nje mes Toulalan dhe Thiago Motta, enderra mbetet Yaya Toure. Allan tek Inter do te gjente perseri Juan Jesus, me te cilin fiton Boterorin U-20 ne 2011 (ishte edhe Coutinho)”, lexohet tek gazeta.

MESFUSHE E RE – Allan ka karakteristika qe Mancini adhuron: aftesi e shkelqyer per te rekuperuar topin, por edhe nje menaxhim te zgjuar te tij. Dhe mosha eshte ne anen e tij. Ardhja e tij nuk do te perjashtonte ate te Toulalan, Thiago Motta ose Toure, per nje mesfushe te re.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.