Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 12, 2020

Scroll to top

Top

343 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Endrra Messi, edhe Milito e beson: “Interi mund ta marre vertete nese…”

Endrra Messi, edhe Milito e beson: “Interi mund ta marre vertete nese…”
Inter Club Staff

Imazhi i projektuar ne Duomo thjesht ka shtuar me shume zerat qe e shikojne Messin ne Milano edhe pse Marotta e quan nje utopi.

Messi tek Interi deri me tani po del nje nga ‘torturat’ e veres per sa i perket merkatos dhe mediat po flasin pa pushim.

Ne cdo ore po del tashme nje lajm i ri per kete trasferim, por te gjithe jane te bindur se eshte shume e veshtire te arrihet tek Messi.

Gjithesesi, kesaj radhe nje ish-lojtar dhe legjende e Interit ka menduar qe ti hedhe benzine zjarrit duke folur per Messi-Inter.

Behet fjale per argjentinasin, Princin e Milanos dhe te Madridit, Diego Alberto Milito qe ka dhene nje deklarate ne oret e fundit.

“Nese Interi arrin te respektoje fair-play financiar dhe i kerkon Messit te transferohet, mendoj se mund tja dale ta marre.”

“Per Interi tani nuk ka asgje te pamundur, e nese deshira e Messit eshte ta mbylle karrieren ne nje vend si Milano, pse jo?”

Keto kane qene deklaratat e Princit per Radio Continental qe nuk kane sherbyer per gje tjeter, vecese te rrisin akoma me shume shpresat e tifozeve te Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.