Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

1,358 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Messi ishte prane Interit kur kishte 18 vjet. Oferte stratosferike e zikaltereve, por Leo ka preferuar lavdine…

Messi ishte prane Interit kur kishte 18 vjet. Oferte stratosferike e zikaltereve, por Leo ka preferuar lavdine…
Bujar Berishaj

Shume here eshte enderruar duke folur per nje transferim te mundshem te fenomenit argjentinas Lionel Messi tek Inter, heren e fundit, nje vit me pare, kur erdhi Thohir.

Ne faqet e AS ndiqet nje dekade e argjentinasit tek Barcelona dhe zbulohet nje prapaskene lidhur me nje kalim te mundshem te Messi tek Inter.

“Hera e vetme kur Messi ishte gati te largohej, ishte atehere kur ai kishte 18 vjet. Laporta zbulon se ne ate kohe erdhi nje oferte stratosferike nga Inter, dhe pasi ai mbajti nje takim me babain qe njekohesisht eshte agjent i lojtarit: ‘Ne nuk mund t’i ofrojme aq para, por ketu i sigurojme lavdine.’ Real Madrid, i vetedijshem per oferten e Inter, ishte i interesuar edhe e ndjekte vecanerisht, ne periudhen kur d.s ka qene Valdano”.

Historia pastaj ka marr nje rruge tjeter…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags