Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 13, 2022

Scroll to top

Top

212 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Messi: “Ja cfare lojtari eshte per mua Lauti. Me ngjason me se shumti me Suarez. Ai tek Barca? Te shohim…”

Messi: “Ja cfare lojtari eshte per mua Lauti. Me ngjason me se shumti me Suarez. Ai tek Barca? Te shohim…”
Inter Club Staff

Edhe Leo Messi eshte i cmendur pas Lautaro Martinez. Ne javet e fundit eshte folur shume per sa i perket nje telefonate te numrit 10 te Barcelones per Lautaro Martinez ku ai ka tentuar ta binde ate te transferohet ne Camp Nou.

Nderkohe, diten e sotme ai eshte intervistuar nga Mundo Deportivo dhe Messi ka folur ne menyre te rendesishme per Toron.

Keto fjale duken si nje investim i sigurt qe mund te ndikoje per mire per Barcelonen ne arritjen tek lojtari.

Keto kane qene deklaratat e plota te Messin: “Nese do duhet te jem i ndershem, nuk e di nese ka pasur tratativa per te deri me tani.”

“Mendoj se e kam thene se per mua Lautaro eshte nje sulmues magjepses. Mbi te gjitha mendoj se eshte shume komplet: eshte i forte, driblon mire, shenon shume gola dhe e mbron mire topin.”

“Ai tek Barca? Nuk e di. Duhet te shohim cfare do te ndodhe me te dhe emrat e tjere. Eshte spektakolar, ka nje gjendje impresionante. Kuptohej menjehere qe do te behej nje lojtar i madh. Tani ka shperthyer dhe po e tregon kete gje.”

Messi me pas ka shtuar: “Eshte shume i forte, ka nje arme te forte ne lojen nje kunder nje, ka kembe te sakta dhe sheno nshume gola.”

“Ne zone lufton me kedo, reziston, ben repartin e sulmit i vetem. Ka shume kualitete. Eshte shume i kompletuar.”

“Lautaro i ngjan shume Luis (Suarez). Duken qe larg qe mund te perballen me cdo mbrojtes. Mbajne topin mire dhe godasin pothuajse njesoj.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.