Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 7, 2019

Scroll to top

Top

642 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Metamorfoza e Brozovic: “Goli qe ndryshoi te gjithe Interin. Dhe tashme…”

Metamorfoza e Brozovic: “Goli qe ndryshoi te gjithe Interin. Dhe tashme…”
Ardis
  • On 04/11/2018, 16:47

Tashme nuk eshte nje lajm i ri: Marcelo Brozovic, per pothuajse nje vit ne keto ane, eshte bere nje lojtar thelbesor per Inter-in, deri ne ate pike sa konsiderohet nje nga pak te pazevendesueshmit edhe per tifozet e Beneamata qe shume e vleresojne punen e kroatit ne fushe dhe “shkujdesjen” jashte fushes se lojes.

Gazzetta dello Sport thekson dhe nenvizon motivet qe mesfushori kroat ka shperthyer:

“Ai qe fiton me shume me mesfushen me 3 eshte Brozovic, qe nuk gjendet më duke luajtur i vetem si nje ‘quarterback’, duke qarkulluar si nje piranja ne presing”.

“Tashme mund te luaje i mbeshtetur ne brendesi dhe, me Politano-n dhe Perisic te terhequr, gjendet perpara dy opsioneve te shkarkimitSpalletti e ka ndertuar lojen rreth nje rrjeti te driblimit qe ka ndryshuar Inter-in”.

BARCELONA – Tashme situata eshte me e nxehte sepse te marten ne San Siro vjen Barcelona, e cila fitoi kunder Rayo Vallecano-s ne minutat e fundit dhe me nje Messi qe mund te luaje ne kete ndeshje: “Me kete ritem Inter-i duhet te luftoje kunder Barcelone-s, me mire sec beri ne Camp Nou, ku topi nuk gjendej lehte”, e mbyll Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.