Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

641 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Marotta mezi po pret te filloje pune. Tuttosport zbulon: “Disave ai i ka treguar se…”

Inter, Marotta mezi po pret te filloje pune. Tuttosport zbulon: “Disave ai i ka treguar se…”
Inter Club Staff

Giuseppe Marotta dhe hapat e pare si (pothuajse) drejtues i Inter-it. Ish administratori i deleguar i Juventus-it mbreme ka arritur ne agim ne Malpensa, duke ju devijuar pyetjeve te gazetareve prezent per udhetimin e tij ne Kine, hapi i pare i aventures se tij tek zikaltrit.

“Sebashku me ata qe e njohin mire, megjithate, ka rrefyer udhetimin e tij ne Nanchino, nje blitz qe e ka impresionuar sepse ka pasur mundesine te shikoje nga afer potencialin e Suning”. 

Kete thekson Tuttosport qe nenvizon sesi Zhang kerkon te pershpejtoje kohet persa i perket zgjidhjeve te aspekteve burokratike.

“Marotta – gjithmone sipas gazetes – do te kishte pritur edhe fillimin e janarit ose fundit e muajit duke pare qe merkato nuk do te jete shume aktive.”

”Gjithesesi presidenti zikalter kerkon qe ai te integrohet sa me shpejt me realitetin e ri, te studioje klubin dhe te beje nderhyrjet e tij”.

NUK DO TE KETE REVOLUCIONTuttosport shton edhe nje linje te drejtimit te Marotta-s, ose vullneti per te mos bere asnje revolucion.

Skuadra e punes do te qendroje e pandryshuar me Ausilio-n, Antonello-n dhe Gardini-n ne pozicionet e tyre.

Zyrtarizimi mund te ndodhe ne gjysmen e muajit dhjetor. Ish drejtuesi bardhezi nuk ka asnje deshire per hakmarrje por ne te njejten kohe eshte i eksituar nga sifda qe e pret:

“Te provoje qe te rrezoje nga froni skuadren qe pikerisht ai e ndihmoje qe te behej nje nga me te fortat ne Europe.”

”Dhe per ta bere nje gje te tille ka zgjedhur Inter-in, siaps pikepamjes se tij, klubi me perspektiva me te medha per tu rritur”, e mbyll Tuttosport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.