Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 25, 2019

Scroll to top

Top

504 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MF-Moratti akord me Thohir, rritje te kapitalit dhe nje marrveshje prej…

MF-Moratti akord me Thohir, rritje te kapitalit dhe nje marrveshje prej…
Donald Elmazi

Se shpejti do te marrim vesh se cdo te ndodhe me Interin, marreveshja eshte ne prag te mbylljes dhe shume pak ka mbetur per te perfunduar kjo histori.

Edhe gazetat qe merren me ekonomine tani flasin per akordin midis Morattit dhe Thohir. Ne paris eshte arritur marreveshja per shitjen e mazhorances se kuotave te Inter-it. Sic raporton Milano-FInanza, manjati do te hyje ne shoqeri pas nje rritje te kapitalit qe do ti jape nje pjese prej 70% te klubit per nje operacion qe do te kushtoje rreth 350 mln euro. Marreveshja do te firmoste javes tjeter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.