Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 19, 2019

Scroll to top

Top

936 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Micheletti: “Modric? Ju thoni cfare te doni, por ja cfare thote historia. Spalletti duhet te shqetesohet…”

Micheletti: “Modric? Ju thoni cfare te doni, por ja cfare thote historia. Spalletti duhet te shqetesohet…”
Inter Club Staff

Edhe gazetari i njohur italian ka folur per tratativen e Interit me Real Madrid per blerjen e Luka Modric. 

Tashme eshte pikerisht transferimi i kroatit dhe deshira e tij per tu larguar nga Madridi ne drejtim te Milanos tema e cdo emisioni sportiv ne Itali.

Per RMC Sport, ai qe ka folur kesaj radhe ka qene i mirenjohuri Giorgio Micheletti i cili ka folur keshtu per tratativen Inter-Modric qe sot mbetet shume e veshtire por jo e pamundur per Interin edhe pse lajmet qe kane ardhur nga Madridi nuk jane shume te mira duke pare qe sipas Gazzetta dello Sport, Florentino Perez ka shtyre edhe takimin.

Por keto kane qene fjalet e Michelettit qe duket shume i bindur ne ato qe thote:

Related image

“Ne fund, ju keni per ta pare. Fiton lojtari gjithmone. Ju mund te thoni cfare te dhoni por historia thote keshtu: fiton lojtari. Nese do te largohet, do te largohet.”

“Une besoj se tifozet e Interit nese do te vije Modric dhe Keita nuk do te linin asnje bilete “gjalle” ne San Siro por te kishim nje stadium plot edhe ne ndeshjen me kundershtarin me te dobet.”

“Por ajo qe mendoj eshte se Luciano Spalletti duhet te shqetesohet. Duhet te filloje te shqetesohet sepse me nje skuader keshtu ai duhet te luftoje per te fituar Serie A.”

“Por me ben edhe dicka tjeter pershtypje: si ka mundesi qe kjo fushate blerjesh po behet tani sapo iku Sabatini dhe jo me pare?”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags