Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

447 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mihajlovic dorezohet ne konference per shtyp: “Si mund te ndalet nje si Lukaku? Ka vetem nje menyre: duke…”

Mihajlovic dorezohet ne konference per shtyp: “Si mund te ndalet nje si Lukaku? Ka vetem nje menyre: duke…”
Inter Club Staff

Ne vigjilje te Inter-Bologna, Sinisa Mihajlovic ka folur per kete ndeshje ne konference per shtyp sic ndodh zakonisht.

Ai i eshte pergjigjur keshtu edhe nje pyetje te veshtire per Romelu Lukaku, ku ai eshte dukur jo pak i dorezuar ne lidhje me te.

Si ndalet ky Lukaku? 

“Nuk do e ndaloja dot ne fushen e lojes si nje mbrojtes sepse eshte me i forte se une, eshte me i shpejte, eshte me i madh.”

“Mbase ne nje ring boksi do mund ta rrezoja, por ne nje ndeshje futbolli, ku goditjet nuk lejohen, nuk do mund te beje asgje kunder tij.”

“Interi me te vertete ka nje fenomen ne fushen e lojes. Eshte nje nga ata lojtare qe nuk ke si e markon dhe cfare i ben.”

“Ti normalisht duhet te besh maksimumin, por duhet te shpresosh qe ai te mos jete as ne diten e tij me te mire.”

“Dy fitore ne dy transfertat e fundit me Interin? Thone se nuk ka dy pa tre, por te shohim neser. Nese do te jete keshtu, do konfirmohet rregulla. Nese jo, atehere ne do te jemi perjashtimi.”

“Neser na pret nje ndeshje teper e veshtire ku perballe do te kemi nje skuader shume te forte. Duhet te jemi teper te mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.