Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,386 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mihajlovic kapet me Interin pas ndeshjes: “Mos hajdeni ketu te me thoni se Interi sot…”

Mihajlovic kapet me Interin pas ndeshjes: “Mos hajdeni ketu te me thoni se Interi sot…”
Inter Club Staff

Fjalet e Sinisa Mihajlovic nuk kane munguar ne fund te ndeshjes se sotme ku Bologna e tij humbi 3-1 me Interin.

“Mbrojtja me tre? Nuk eshte ndonje gje mbrojtja me tre, nuk ka asnje modul qe te ben te fitosh nje ndeshje futbolli.”

“E rendesishme eshte menyra se si sillesh ne fushe, si luan. Une ndryshova modul sepse nuk kam lojtar sulmues dhe kam vetem nje (Vignato).”

“Duke futur Vignato nga fillimi do te thote se nuk do te kisha asnje zevendesim ne sulm, dhe prandaj e lash ne stol.”

“Kemi qene me pak agresiv nga sa jemi zakonisht. Mbase lojtaret po mendonin se ishte me mire te qendronin prapa dhe te mbronin. Por ne nuk dime te luajme keshtu.”

“Kemi humbur me merite, por mos hajdeni ketu te me thoni se Interi sot beri ndonje gje te madhe per te fituar ndeshjen.:

“Luajten vetem pak me mire se neve. Ai gol ne fund te pjeses se pare na preu kembet. Djemte ne fund te pjeses se pare ishin shume te zhgenjyer.”

“Kurajo? Nuk ishte e thjeshte te luanim kunder Interit sot me Primaveren tone. Sepse kjo eshte e verteta. Luajtem me Primaveren.”

“Hikey? Ai ishte ne veshtiresi me Hakimin dhe mu desh ta nderroja. Medel vinte nderkohe nga nje demtim i gjate.”

“Nga pese zevendesimet qe bera, tre ishin djem te Primaveres. Nese do ta ndryshosh ndeshjen, te duhen lojtare me eksperience. Prandaj, Interi nuk beri ndonje gje te madhe, por ne bem aq sa mundem.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.