Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

300 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet prapaskena e madhe per Skriniar: “Nuk do ta besoni, por ka qene pikerisht Conte ai qe tha…”

Inter, zbulohet prapaskena e madhe per Skriniar: “Nuk do ta besoni, por ka qene pikerisht Conte ai qe tha…”
Inter Club Staff

Pas nje sezoni me shume probleme, Milan Skriniar eshte rikthyuer qe te jete nje nga njerezit me te rendesishem te prapavijes zikalter.

Ai e mbylli sezonin e shkuar ne menyren me te keqe te mundshme: ne stol, i parakaluar nga Godin qe me pas do te largohej perfundimisht.

Skriniar ishte edhe nje hap drejt largimit, ku Tottenham tentoi gjithcka per blerjen e tij, por kjo gje nuk ndodhi.

Por kush do ta kishte menduar: me sa duket pas kesaj gjeje ka qene pikerisht Antonio Conte dhe takimi ne Villa Bellini.

skr

“Conte do te heqe dore nga Skriniar vetem nese do te detyrohet nga forca madhore per ta bere dicka te tille.”

“E perkthyer: kjo gje do te ndodhe vetem nese lojtari do skualifikohet ose do te demtohet. Sidomos tani qe Interi ka gjetur formen e saj perfekte dhe nuk ka ndeshje ne Europe dhe turnover eshte i paket.”

“Te gjithe deri me sot kane folur se si Interi vendosi ta mbante lojtarin dhe te mos e shiste te Tottenham, por askush duket se nuk e di si kane rrjedhur gjerat vertete.”

“Me sa duket ka qene pikerisht Conte ai qe ka vene veton per largimin e Skriniar, duke mos pasur asnje zevendesues se lartesise se tij ne merkato. Ai vendosi ta mbaje dhe te punoje dyfish me te. Ate qe ndodhi me pas te gjithe e dime…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.