Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

605 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Milan-Inter: formacionet e mundshme, orari dhe ku mund ta shikoni ne TV dhe Streaming

Milan-Inter: formacionet e mundshme, orari dhe ku mund ta shikoni ne TV dhe Streaming
Inter Club Staff

Ka ardhur momenti i te vertetes, momenti i ndeshjes: Milani dhe Interi jane gati te perballen ne nje derby spektakolar, me kuqezinjte qe jane lehtesisht favorit ne leter duke pare formen e mire qe kalojne sepse kane dymbedhjete rezultate pozitive ne te gjitha kompeticionet ndersa Interi po tenton te mare veten nga nje krize shume e gjate.

Milan-Inter do te luhet ne stadiumin ‘Giuseppe Meazza’ te Milanos te dielen me 04 mars, ora 20:45.

Derby do mund te shihet ne Itali ne platformen Sky ne stacionet Sky Sport 1, Sky Super Calcio dhe Sky Calcio 1, si dhe ne Mediaset Premium ne kanalin Premium Sport. Ndersa e mundur per tu pare ne streming do te jete nepermjet platformave SkyGo dhe Premium Play. Ne Shqiperi ndeshja do te transmetohet nga SuperSport si gjithmone ndersa ne streaming mund te shikohet nepermjet aplikacionit te Digitalb, “DigitalbKUDO”.

Gattuso per sa i perket formacionit, pritet te besoje perseri tek Curtrone ne qender te sulmit duke pare sa zhgenjyes ka qene Kalinic. Konfirmime per rolet e tjera per te gjithe lojtaret qe luajten ndaj Lazios.

Spalletti eshte i prirur qe te hedhe nga minuta e pare Miranden dhe Icardin, qe rikthehet nga demtimi. Mbase do te provoje Candrevan si trekuartist, por ende nuk e ka vendosur. Rafinha pritet ta nise nga pankina.

Keto jane formacionet e mundshme te dyja skuadrave:

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma; Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez; Kessié, Biglia, Bonaventura; Suso, Cutrone, Calhanoglu.

INTER (4-2-3-1): Handanovic; Cancelo, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio; Vecino, Borja Valero; Karamoh, Candreva, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.