Inter Club Albania | October 4, 2022

1,037 views

Milan-Inter, menjehere pas ndeshjes dy lajme te keqija per skuadren zikalter!

Inter sapo ka barazuar me Milanin 1-1 por per menyren se si shkuan gjerat, ky barazim eshte me te vertete i hidhur.

Zikalterit ne ndeshjen e sotme kane bere praktikisht gjithcka vete: kane gabuar nje penallti, kane shenuar nje autogol dhe pas atij autogoli, kane humbur cdo gje te mundshme perpara portes.

Interi e nisin lojen e vendosur shume mire duke lene me te vertete shume pak hapsira prapa per kundershtaret.

Kjo gje zgjati per plot 80 minuta, kur Interi u zhbalancua totalisht nga zevendesimet dhe skuadra u fut ne kaos.

Gjithesesi, pervec barazimit qe nuk e kenaq aspak kapin e Interit, per zikalterit ka edhe dy lajme te keqija menjehere pas ndeshjes.

Sky Sport pak minuta me pare tregon: “Inter nuk e ka mbyllur kete ndeshje ne menyren me te mire te mundshme.”

“Duket se ngarkesa e ndeshjeve ka peshuar shume ne kete takim dhe zikalterit kane pare te dalin nga fusha e lojes si te demtuar dy lojtare: Nicolo Barella dhe Edin Dzeko.”

“Ata te dy kane pasur nga nje demtim muskular qe do te thote tashme te pakten nje deri ne dy jave do te qendrojne ne pushim absolut. Jane menjehere ne rrezik per ndeshjen ndaj Napolit. Diten e neserme do te kuptohet me mire ndoshta gjendja e tyre.