Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 9, 2022

Scroll to top

Top

1,019 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Milan, Pioli eshte i sigurt: “Derbi i te martes mund te jete shume i bukur, por te jeni te bindur se nuk do te ndryshoje asgje per…”

Milan, Pioli eshte i sigurt: “Derbi i te martes mund te jete shume i bukur, por te jeni te bindur se nuk do te ndryshoje asgje per…”
Inter Club Staff

Ne krahasim me Junir Messias qe tha se nuk e dinte sa kishte perfunduar Inter, tranjeri i Milanit tha se e dinte sa kishte perfunduar Interi qe para ndeshjes se Milanit.

“Une e dija, por me skuadren nuk e kemi folur. Kishim nje objektiv te qarte, donim te kerkonim te fitonim per te qendruar neve ne krye.”

“Ja kemi dale ndaj Genoas duke rrezikuar vertete shume pak. Ne do te kerkojme te fitojme te gjitha ndeshjet per te qendruar aty lart.”

“Tani nuk do te kemi ndeshje te lehta por asnje ndeshje e lehte nuk eshte per skuadrat qe luftojne per Scudetto.”

“Do te varet gjithcka nga neve. Me Lazion do te jete nje ndeshje shume e komplikuar dhe do te tentojme te luajme sa me mire.”

Derbi i Kupes se Italise? “Derbi i te martes mund te jete shume i bukur, por te jeni te bindur se nuk do te ndryshoje sezonin tone.”

“Nuk do te ndryshoje kampionatin por do te vleje vetem per Kupen e Italise. Ne do e provojme, por nuk do te na kushtezoje ne Serie A as per mire e as per keq.”

“Eshte nje kompeticion qe ne duam te bejme sa me mire te jete e mundur. Mendoj se do te jete nje ndeshje e bukur, ashtu si e thashe edhe ne fillim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.