Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

429 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MOVIOLA E DERBIT – Gazzetta zbulon: “Ibrahimovic kerkoi nje penallti: ishte apo nuk ishte?”

MOVIOLA E DERBIT – Gazzetta zbulon: “Ibrahimovic kerkoi nje penallti: ishte apo nuk ishte?”
Inter Club Staff

Ka qene nje arbitrim british ne derbin e Milanos per Daniele Doveri, arbitrin qe ishte percaktuar per te drejtuar kete ndeshje.

Keshtu shprehet La Gazzetta dello Sport, e cila flet per nje ndeshje qe ka qene teper delikate dhe se arbtiri ka lene te luhet shume.

“Arbitri roman duket se ka perdorur nje mates jo te eger ne drejtimin e ndeshjes, duke qene se shpesh here ka lene lojen te vazhdoje.”

“Gjithesesi, ai kete gje e ka bere me koherence, dhe jo duke mbajtur anen e njeres apo tjetres skuader ne fushen e lojes.”

“Mjafton te shikoni Hakimi-Theo ne pjesen e pare apo Bastoni-Saelemaekers ne fillim te pjeses se dyte, ku ai ka ditur te gjykoje ftohte duke dhene nje karton te verdhe dhe duke mos e dhene me pas per te dyten.”

“Por Ibra ka kerkuar nje penallti ne minuten e 26 per nje mbajtje te presupozuar te Milan Skriniar ne zone: ishte apo nuk ishte penallti?”

“Nje kontakt i tille nuk eshte kurre nje kontakt penalltie, duhet qartesuar kjo. Ibra as nuk duhet ta kishte menduar dicka te tille, edhe pse e provoi.”

“Ne fund te pjeses se pare, Rebic futet shume rende ndaj Hakimit duke kapur direkt kemben e tij. Doveri vershellen por duhej nje karton i verdhe.”

“Nderkohe, i drejte kartoni ndaj Kjaer ne minuten e 12 dhe Hakimi ndaj Theo Hernandez ne te 22 si dhe ndaj Saelemaekers per protesta ne te 54.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.