Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

454 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet nje statistike e pabesueshme e Lautaro Martinez! Gazzetta: “Eshte i vetmi qe nuk…”

Inter, zbulohet nje statistike e pabesueshme e Lautaro Martinez! Gazzetta: “Eshte i vetmi qe nuk…”
Inter Club Staff

La Gazzetta dello Sport, nder te tjera, sot eshte ndalur shume edhe te momenti qe po kalon Lautaro Martinez.

Ata kane treguar se si sulmuesi i Interit ka qene gjithmone prezent ne Interin e Contes ne kete sezon qe prej fillimit.

Keto kane qene fjalet e tyre: “Pasi u morem me Lukaku, tani le te meremi me El Toro, gjysmen tjeter te dyshes se sulmit te Interit.”

“Ai ka qene nje nga me te miret ne fushe jo vetem per dopieten, por sepse nuk eshte ndalur asnjehere ne fushen e lojes.”

“Lautaro deri me tani nuk ka humbur asnje nga 23 ndeshjet e luajtura nga Interi ne kete Serie A, kete sa per te kuptuar se sa i rendesishem eshte ai per Conten dhe per Interin.”

“Te mos humbesh asnje ndeshje me nje tranjer si Conte, eshte dicka shume e madhe, sepse do te thote se ti gezon besimin e tij te plote.”

“Edhe pse pas shpines ai ka nje si Alexis Sanchez, El Toro as nuk e diskuton fare vendin ne formacion.”

“Ai eshte treguar gjithmone e me shume thelbesor per Interin, por pertej ndeshjes se tij perfekte dje, dicka shume e rendesishme e tij eshte edhe fakti se ai ploteson Lukakun ne sulm dhe Lukaku ploteson ate. Te dy ata jane simbol i ketij vendi te pare te Interit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.