Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

290 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Milan, Pioli tenton te beje shahistin: “Interi mbetet favorite, eshte virtualisht ne vend te pare. Ata jane me…”

Milan, Pioli tenton te beje shahistin: “Interi mbetet favorite, eshte virtualisht ne vend te pare. Ata jane me…”
Inter Club Staff

I intervistuar per DAZN diten e djeshme, tekniku i Milanit, Stefano Pioli, ka analizuar momentin ne Serie A duke tentuar te hedhe presionin mbi Interin.

Sipas tij, edhe pse Milan ndodhet ne vend te pare, favoritet jane lojtaret e Interit per shkak se kane edhe nje ndeshje per te luajtur.

“Jane tre pike te rendesishme per Milanin. Per klasifikimin tone. Djemte kane punuar shume mire dhe kane bashkepunuar.”

“Deri me tani puna e madhe e bere na ka ndihmuar. Kush eshte favorite per Scudetton? Me siguri qe Interi.”

piol

“Eshte nje skuader shume e forte por edhe pse eshte e para ne nje klasifikim virtual me nje ndeshje me pak ne kete moment.”

“Me vjen keq qe ka ende ndeshje per tu rekuperuar ne kete moment te sezonit, do te ishte me e drejte te kishim te gjithe nje numer te njejte ndeshjesh.”

“Por Inter eshte favorite sepse ka nje skuader te forte, eshte virtualisht e para ne klasifikim dhe ne duhet te mendojme per vete duke bere sa me shume pike te mundemi.”

Keshtu eshte shprehur Stefano Pioli diten e djeshme pas ndeshjes me Napolin ku si nje shahist i vertete, ka dashur te hedhe presionin mbi Interin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.