Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 4, 2020

Scroll to top

Top

289 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Milan Skriniar plot me nerv: “Mungesat? No problem, ja cfare duhet te bejme sot ne fushe!”

Milan Skriniar plot me nerv: “Mungesat? No problem, ja cfare duhet te bejme sot ne fushe!”
Inter Club Staff

Bashke me Spallettin sot ne konferene per shtyp ka qene edhe mbrojtesi zikalter, Milan Skriniar. 

Keto kane qene fjalet e tij pak ore me pare:

“Ne presim nje ndeshje te veshtire dhe duhet te bejme shume kujdes duke mos pesuar gol. Ne ndeshjen e kaluar donim te shenonim por nuk ja dolem dot. Kemi bere nje pjese te pare te mire duke humbur edhe raste. Por skuadra kjo eshte: duhet te jemi te forte dhe agresiv.”

“Haller dhe Patiencia jane lojtare fizik, qe driblojne mire. Duhet te bejme me te miren tone per ti ndalur.”

“Une ne mesfushe ndaj Eintracht? Kam luajtur disa ndeshje me Kombetaren time aty.”

“Por nuk ka asnje randesi per mua se ku: rendesi ka qe te gjendem gati per Interin. Jam gati per cdo pozicion qe tranjeri do te vendose per mua.”

“Gola? Kete sezon nuk kam shenuar asnje gol, me vjen keq. Do kerkoj ta bej nje sa me shpejt, per vete por edhe per skuadren. Shpresoj sa me shpejt.”

“Ndeshja e kaluar ka qene e veshtire sepse ata jane nje skuader shume fizike por nese duam kualiifkimin duhet te luajme me mire se ne gjermani.”

“Mungesat? Eshte e vertete, na mungojne lojtare, por ne duhet te tregojme se jemi Interi: duhet te fitojme. Cfare kundershtari pres? Nuk e di, te shohim neser: ne nga minuta e pare deri ne te 90 apo 120 do te jemi gati, kemi deshire per te kaluar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.