Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

222 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Milan Skriniar, je nje diamant i pabesueshem: “Ai diten e sotme eshte perzgjedhur nga WhoScored si nje prej…”

Milan Skriniar, je nje diamant i pabesueshem: “Ai diten e sotme eshte perzgjedhur nga WhoScored si nje prej…”
Inter Club Staff

Milan Skriniar ka bere qe te flitet shume gjate javes se kaluar per nje paraqitje totalisht fenomenale ndaj Liverpool.

Ai ka marre elozhe te medha ne Angli, ku shume media e kane vlersuar ndeshjen qe ai beri ndaj skuadres se Klopp.

Por edhe pse tashme ka kaluar pothuajse nje jave qe prej asaj ndeshje, Skriniar vazhdon te flitet per ate ndeshje dh te vleresohet.

E fundit eshte sajti i specializuar i statistikave, qe e ka perzgjedhur Skriniar si nje nder me te miret te 1/8 ne Champions League.

WhoScored - Skriniar presente nel Best XI degli ottavi di Champions League

“Ne kete formacion ben pjese gjigandi i mbrojtjes se Interit qe ka qene vertete nje shtylle e rendesishme e skuadres zikalter ne dy ndeshjet ndaj Liverpool.”

“Ai ne kete repart ben pjese bashke me Grimaldo te Benfices, me Pavard te Bayern Munich dhe Mazraoui te Ajas.”

“Ky eshte vleresimi i radhes per gjigandin sllovak qe ne kete sezon ka qene vertete shume lart ne nivel paraqitjesh.”

Nderkohe, formacioni me i mire i zgjedhur eshte si me poshte:

BEST XI (4-4-2): Courtois; Mazraoui, Pavard, Skriniar, Grimaldo; Mahrez, Müller, Bernardo Silva, Coman; Lewandowski, Mbappé.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.