Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,194 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Milan eshte skuadra me e forte pas Juves. Interi nuk eshte skuader, nuk eshte permiresuar sepse…”

“Milan eshte skuadra me e forte pas Juves. Interi nuk eshte skuader, nuk eshte permiresuar sepse…”
Inter Club Staff

Jane deklarata te fuqishme ato te Mario Sconcertit, gazetarit te njohur italian qe ne tregun mediatik ekziston prej vitesh. 

Por ne te njejten kohe jane deklarata qe edhe vete milanistave do i shkaktonin te qeshura.

Mario Sconderti, gazetari me origjine nga Firenze i RMC Sport Network e ka nisur fjalimin e tij per nje televizion italian me Luka Modric e per ta perfunduar me nje koment per merkaton e Milanit dhe te Interit.

Ja fjalet e tij:

“Kroati duhet qe te beje dicka dhe te kerkoje shitjen e menjehershme. Mungon nje jave vetem nga fundi i merkatos, eshte e veshtire te mbyllet pastaj kjo marreveshje.”

“Per mendimin tim Luka Modric duhet te beje dicka menjehere nese desjhiron te transferohet ne Serie A.”

Por menjehere sapo ka thene keto fjale, Sconcerti ka dyshime mbi vleren e Interit dhe asnje dyshim mbi vleren e Milanit:

“Ne kete moment, Milani eshte skuadra me e forte pas Juventusit. Milani eshte skuadra anti-Juve: mendoj se eshte e vetmja skuader e vertete ne Serie A. Ka rregulla loje precize.”

“Interi nuk eshte nje skuader, nuk ka ngushtuar diferencen me Juventusin. Interi ka akoma Brozovic ne mesfushe dhe ne mbrojtje eshte dobesuar e nuk eshte perforcuar.”

“Mbase ka blere disa lojtare qe i ka si zevendesues Spalletti e ne dispozicion, por nuk jam i bindur se ata do te behen lojtare te medhenj.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.