Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

425 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Milani ka nje nga rekordet me negative ne Serie A kete sezon dhe Interi deshiron te perfitoje nga kjo

Milani ka nje nga rekordet me negative ne Serie A kete sezon dhe Interi deshiron te perfitoje nga kjo
Inter Club Staff

Derby i Milanos do te luhet ne darken e se dieles por mund te themi pa problem qe jemi ne klimen derby tashme prej ditesh. 

Te gjitha mediat sportive ne keto ore temen kryesore kane ndeshjen nderqytetase ndermjet dy skuadrave me historike ne Itali dhe lajmet per kete ndeshje jane te njepasnjeshme.

Por sot ne numrin e saj Gazzetta dello Sport vinte ne dukje nje statistike shume negative te Milanit kete sezon qe per hir te vertetes e ka zanafillen nga sezoni i kaluar.

Me sa duket, sipas tyre, Gennaro Gattuso ka me shume se nje problem me mbrojtjen e skuadres se tij.

Ajo qe te ben habi eshte fakti se sa shume ndeshje ka Gigio Donnarumma qe peson gol rresht: plot 14 ndeshje, qe prej Torino-Milan 1-1 ne 18 prill e deri tek Milan-Chievo 3-1 e ketij sezoni qe mban daten 7 tetor.

Numri 99 kuqezi ama ka arritur ta mbaje te paprekur porten e tij me Kombetaren ne ndeshjen ndaj Polonise dhe ka pesuar gola ne ndeshjet e tjera me Italine ndaj Portugalise dhe Ukrahines.

Ai shiritin negativ te golave te pesuar e theu me kombetaren, por me Milanin ende jo sepse numri i ndeshjeve rresht qe peson gol eshte 14.

Milani do te provoje te mos pesoje gol ne derbi por nga ana tjeter Interi dhe Spalletti do te mundohen qe te shfrytezojne kete difekt te kuqezinjve qe pesojne gjithmone te pakten ne gol.

Fundja per te fituar nje ndeshje duhet vetem nje gol i shenuar dhe asnje i pesuar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.