Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,309 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Milano Finanza: “Interi deshton pa Champions? Sa shume genjeshtra! E verteta eshte qe…”

Milano Finanza: “Interi deshton pa Champions? Sa shume genjeshtra! E verteta eshte qe…”
Bujar Berishaj

Mos kualifikimi ne Champions sigurisht qe do te ndikoj ne bilnacin e Interit por nuk ka asnje rrezik deshtimi apo falimentimi, sic frikesoheshin tifozet, te trembur nga disa komente shume alarmuese per situaten zikalter.

Milano Finanza, qe shpjegon thellesisht temat ekonomike lidhur me Interin, thote: “Mos kualifikimi ne Champions nuk do te kishte ate impakt negativ te shumepermendur, qe ka arritur deri ne ate pike sa te permend skenare apokaliptike si falimentimi i klubit”.

Pra, asnje rrezik i madh, kjo edhe sepse lojtaret qe kane ardhur mes janarit 2015 dhe janarit 2016, te vetmin qe Interi eshte i obliuar ta blej menjehere eshte Marcelo Brozovic per 5 milione euro. Blerjet e Miranda, Jovetic dhe Eder do te futen ne bilancin e vitet 2018 dhe jo ne ate te sezonit te ardhshem.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.