Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

629 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MILANO – Tifozet e Milanit dhunojne InterWall gjate nates: Ja fotot e para!

MILANO – Tifozet e Milanit dhunojne InterWall gjate nates: Ja fotot e para!
Inter Club Staff

Duhet te ishte nje tregues qytetarie, respektim i vlerave te historise dhe skuadres kundershtare ne Milano ai InterWall, por me sa duket nuk ka qene keshtu.

Milanistet nuk zhgenjejne kurre ne fakt: Gajte nates, ne Via Borsieri, vend ku eshte pikturuar InterWall ne nder te 100 vjetorit te Interit e ku ne faqen e nje pallati jane pikturuar ne forme grafiti legjendat e Interit qe tek Milito e Zanetti e deri tek Herrera dhe Facchetti, eshte sulmuar pikerisht nga tifozet e Milanit.

Gjate nates nje grup tifozesh te milanit kane hyre me force e te pajisur me boje te kuqe dhe veze, kane vandalizuar kete dhurate qe i eshte bere Interit nga qyteti i Milanos.

Pamjet jane te trishta, deri ne kufijte e neverise.

Dihet qe Interi perfaqeson per Milanistat ate qe skuadra e tyre sdo te jete kurre, por te arrinin deri ne kete pike, askush nuk do ta kishte menduar. 

Keto jane pamjet e para qe vijne nga Milano pas ketij episodi neverites:

FOTO 1:

FOTO 2

FOTO 3

FOTO 4

FOTO 5

FOTO 6

FOTO 7

FOTO 8

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.