Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

971 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Milito: “Mund te qendroj ne Europe. Ne Madrid…”

Milito: “Mund te qendroj ne Europe. Ne Madrid…”
Ardis
  • On 27/12/2013, 12:11

Edhe Diego Milito ka dhene nje interviste ne mikrofonat e Fox Sport Latin America me rastin e miqesores se organizuar nga i vellai Gabi, per te dhene lamtumiren nga futbolli: “Kam nje kontrate qe skadon ne qershor. Une gjithmone e kam thene, qe endrra ime eshte te perfundoj karrieren tim me Racing. Do te me pelqente shume qe te kthehesha, por duhet pare se cfare mendon pala tjeter. Derime tani nuk kam marre asnje thirrje. Sigurisht qe do te me pelqente te vishja bluzen e Racing edhe njehere, te shikojme se cfare do te ndodhe”.

Dy momente speciale per il Principe, kampionati i fituar me ’99 (dopiete ne sfiden decizive kunder Estudiantes) dhe finalja ne Madrid: “Sigurisht qe jane dy kujtime te bukura. Te fitoje kampionatin me Racing mbas kaq shume kohesh ishte dicka e paperseritshme, ashtu edhe finalja e Championsit. Jane kujtime qe do te qendrojne brenda meje perhere. Raporti me Interin eshte i mrekullueshem, me ka dhene shume dhe mundesine per te fituar shume. Per momentin Racing nuk me ka thirrur, te shikojme nese do e beje ne te ardhmen. Ne Argjentine nuk e shikoj veten me asnje bluze tjeter. Te qendroj ne Europe? Eshte nje mundesi. Te shikojme se kush do te jene mundesi kur te me skadoje kontrata”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags