Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

511 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Milito, nje enderr e quajtur rinovim. Ne Argjentine…

Milito, nje enderr e quajtur rinovim. Ne Argjentine…
Xhorxh Gellci

Diego Alberto Milito, njeriu qe ka transformuar tripleten ne realitet mes 5 dhe 22 maj 2010, ka kontraten ne skadence ne qershor 2014 dhe e di qe ndoshta aventura e tij me fanellen zikalter ndoshta po mbyllet.

Paga eshte e larte, jashte parametrave ne krahasim me rregullat e reja te shoqerise. Mosha do te jete 35 vjec ne 12 qershor dhe problemet muskulare po krijojne probleme. Ne Argjentine, ka shume skuadra qe e presin, duke filluar nga Racing Avellaneda. Megjithate, Princi, i kthyer ne fushe pak minuta ne ndeshjen e lamtumires te vellait te tij Gaby, ka treguar se per te nuk do te kete probleme te firmose nje kontrate ne te bardhe me zikalterit, pra me cfaredo kushti apo page qe vendos shoqeria, ne menyre qe te qendroje edhe nje vit tjeter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.