Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

417 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mino Raiola zbulon gjithcka: “Inter-De Vrij, ja cfare po ndodh me rinovimin e tij. Shpresoj qe Pogba…”

Mino Raiola zbulon gjithcka: “Inter-De Vrij, ja cfare po ndodh me rinovimin e tij. Shpresoj qe Pogba…”
Inter Club Staff

Mino Raiola ka qene protagonist ne nje interviste te gjate per Tuttosport ku ai ka folur nder shume gjera te tjera, edhe per nje krahasim te Ole Gunnar Solskjaer ndermjet Erling Haaland dhe Romelu Lukaku.

“Solskjaer eshte nje djalosh i mbare, por Haaland i ngjan zero Lukaku. E vetmja gje qe i lidh ata te dy eshte numri mbi fanelle: 9.”

“Nuk kam pare kurre nje sulmues kaq te maturuar sa Erling ne moshen e tij, mbase vetem Fenomeni Ronaldo dhe Zlatan.”

“Erlind eshte si Ibra kur ishte 20 vjec. Ka te njejten deshire pune dhe do te behet me i forti ne bote.”

“Solskjaer ne vend qe te krahasoje Haaland me Lukaku, te gjeje nje menyre per te futur ne fushe nje kampion si puna e Pogba.”

E ardhmja e francezit eshte gjithmone e me larg Manchester: “Eshte e kote te rrotullohemi. Me mire te flasim qarte, te shohim perpara e te mos humbasim kohe per te gjetur fajtor.”

“Paul ne Manchester eshte i palumtur. Nuk arrin te shprehet ashtu si do dhe ashtu si njerezit duan nga ai.”

“Duhet te ndryshoje skuader, te ndryshoje ambient. Ka nje kontrate qe skadon per nje vit e gjysem, ne veren e 2022.”

“Mund te jete edhe Serie A e ardhmja e tij. Juventusi? Raporti me shoket dhe me skuadren eshte i mire. Ne koherat e Covid19 ama, Paul nuk mund ta blejne dot te gjitha skuadrat. E rendesishme eshte qe skuadra ku ai te shkoje, ta doje vertete.”

Nje nder lojtaret qe Raiola menaxhon, eshte Mario Balotelli, qe ka gjetur skuader vetem tani, e eshte transferuar tek Monza.

“Ai eshte qenushi im me i madh? Jo. Ai thjesht eshte keshtu. Nuk eshte i perkedhelur. Eshte nje lojtar komplet ndryshe nga te tjeret.”

“Eshte nje atlet qe gjeneron emocione speciale si brenda por edhe jashte futbollit. Ai eshte ashtu si ka qene Villenueve.”

“Nje hero romantik por pak ribel. Balotelli mund te deshtoje tek Brescia, sepse endrra me e bukur ishte bere realitet por realiteti shkaterroi endrren e tij.”

“Tani Mario e nis nga nje plan ambicioz qe ka Berlusconi dhe Galliani. Eshte tridhjete vjec. Nje moshe perfekte.”

“Nuk eshte i vjeter, mbi te gjitah sot. Ai nuk do te behet kurre i vjeter njehere: ne po, ai kurre.”

Kapitulli Ibrahimovic: “Zlatan eshte Zlatan, nuk duhet te shtoj asgje. Flasin faktet per te dee pse u largua nga Interi ne sezonin ku skuadra e Mout fitoi Tripleten.”

“Por endrra e tij ishte qe te shkonte te Barcelona. Pastaj ka pasur shume gjera qe nuk shkuan me Guardiolen, por askush nuk i parashikoi.”

“Nese do te ktheheshim pas ama, do te benim te njejtat gjera, sepse ajo eksperience e ka bere ate qe Ibra eshte sot.”

Flitet edhe per rinovimin e De Vrij me Interin: “Po, ja cfare po ndodh me te: kemi nje marreveshje verbale me te gjithe.”

“Tani po shkruhet. Interi eshte e forte dhe ka nje tranjer te madh. Mbase i mungon nje sulmues i madh.”

“Une e vleresoj shume Conten. Me siguri eshte nje nder me te miret ne qarkullim dhe jo vetem per shkak te rroges qe ka.”

“Eshte nje tranjer special, nje qe te jep energji pozitive. Nje tranjer alla-Mourinho.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.