Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 21, 2019

Scroll to top

Top

744 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Miranda largohet nga Interi ne janar? Me sa duket dikush po punon prapa kraheve per ta larguar…

Miranda largohet nga Interi ne janar? Me sa duket dikush po punon prapa kraheve per ta larguar…
Inter Club Staff

Merkato eshte e mbyllur, por qe tani kane filluar lajmet rreth levizjes se lojtareve ne mediat Italiane. 

Kesaj radhe e ka radhen braziliani i mbrojtjes zikalter, Joao Miranda.

Pavarsisht se ai sapo ka rinovuar kontraten e tij, e ardhmja e Joao Miranda tek Interi mund te jete larg zikalterve.

Me ardhjen e De Vrij dhe Skriniar te pazevendesueshem tek ky Inter, shanset per brazilianin jane reduktuar ndjeshem qe te nise ndeshjet si titullar si ne sezonet e fundit.

Keshtu, Miranda po shikon rreth e rrotull dhe nuk eshte aspak e perjashtuar qe ai te largohet nga Milano ne muajin janar.

Te pakten kete tregojne disa media sportive spanjolle te cilat citon Tuttosport sot.

Me sa duket, ka nje skuader mbi te gjitha qe po kerkon me ngulm Miranden qe me pare ka luajtur ne La Liga me bluzen e Atletico Madrid.

“Eshte pikerisht Jorge Mendes njeroi qe po punon fort per te larguar Joao Miranda nga Interi dhe per ta derguar tek Sevilla ne janar.”

“Jorge Mendes eshte arkitekti qe dergoi Joao Cancelo dhe Cristiano Ronaldon tek Juventusi dhe eshte nje nga njerezit me te fuqishem ne futboll.”

“Pikerisht per kete motiv Interi po tenton te siguroje Andersen nga Sampdoria, lojtar i cili edhe ai vetem pak me pare ka nenshkruar nje rinovim kontrate per te qendruar ne Genova.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.