Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

743 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Miranda, Ranocchia dhe Santon i skadon kontrata sezonin e ardhshem: Interi po mendon…

Miranda, Ranocchia dhe Santon i skadon kontrata sezonin e ardhshem: Interi po mendon…
Inter Club Staff

Ne fund te sezonit kontrata e Mirandes, Ranocchias dhe Santon hyn ne vitin e fundit dhe Interi ne kete moment po reflekton se cfare do te beje me ta: duhen shitur, mbajtur deri ne fund te kontrates apo i duhet ofruar nje kontrate e re?

Interi po mendon qe tani per rinovimin e kontrates se Icardit, por zikalterit kane disa lojtare qe hyjne zyrtarisht ne skadence kontrate ne fund te sezonit dhe nese nuk i ofrohet rinovimi, ata mund te largohen me parameter 0 ne 2019.

Gjithcka do te vendoset edhe nga ecuria e Interit kete sezon nese do te kapet Champions apo jo.

Por nuk ka asnje situate urgjente rinovimesh ne shtepine Inter pervec asaj te Mauritos: vetem Bernit i skadon kontrata ne fund te ketij sezoni.

Image result for berni inter

Per kete ceshtje ka shkruar Gazzetta dello Sport sot.

Ja fjalet e te perditshmes italiane:

“Interi do i vleresoje me qetesi pozicionet e Mirandes, Ranocchias dhe Santon, te gjithe te lidhur me klubin deri ne 2019. Por do te kete edhe nje vleresim per Candreven qe i skadon kontrata ne 2020.”

“Shanset me te larta per tu larguar i ka Santon qe nuk eshte se hyn ne planet e Spallettit ndersa Ranocchia si rezerve (gjithmone nese pranon kete pozicion), Spalletti e pelqen.”

“Diskutim tjeter ai per brazilianin: ne sezonin e ardhshem do te jete 34 vjec dhe mosha bashke me rendimentin e tij do te bejne Interin te vendose nese do i ofroje edhe nje vit kontrate ose jo.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.