Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

635 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Miranda, Vecino, Brozovic dhe Perisic: ja kur do te kthehen zikalterit e Boterorit

Miranda, Vecino, Brozovic dhe Perisic: ja kur do te kthehen zikalterit e Boterorit
Bujar Berishaj

Ne fushat e Appiano Gentile po vazhdon pregatitja e Interit para sezonit qe eshte shume afer.

Nen urdherat e Luciano Spallettit, sic dihet tashme, nuk jane bashkuar akoma kater lojtaret zikalter qe ishin te impenjuar ne Boteror.

Por kater lojtaret Matias Vecino, Joao Miranda, Marcelo Brozovic dhe Ivan Perisic jane gati qe t’i bashkohen familjes zikalter para sezonit te ri.

Keshtu dy amerikano-jugoret duhet te kthehen ne gatishmerine e trajnerit italian ne fund te muajit pasi qe te kene mbaruar pushimet e tyre.

Kurse sa i perket Brozovic dhe Perisic qe u shpallen nen-kampione te Botes me Kroacine duhet te kthehen ne Appiano Gentile mes 6 dhe 8 gushtit per t’iu bashkuar grupit.

Nderkohe sa i perket lojtareve qe tashme jane ne dispozicion, Radja Nainggolan eshte ai qe shqeteson me shume trajnerin Spalletti pas lendimit qe pesoi ne miqesoren e fundit me Sion te cilen Interi e humbi me rezultat 2-0.

Por ja qe pak para ndeshjes ne International Champions Cup kunder Lyon belgu mund te shihet ne fushe, me mesfushorin qe do te jete jashte per rreth 10 deri ne 15 dite.

Keto jane te rejat e fundit qe arrijne nga Sky Sport sa i perket lendimit te ish-mesfushorit te Romes dhe lojtareve qe do te kthehen shume shpejt ne stervitje me shoket e skuadres.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.