Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 1, 2020

Scroll to top

Top

512 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mirror – Interi ben oferten e pare per Damian, refuzohet menjehere nga United: ja detajet

Mirror – Interi ben oferten e pare per Damian, refuzohet menjehere nga United: ja detajet
Inter Club Staff

Interi vazhdon te kerkoje per mbrojtesin e saj te krahut te djathte per sezonin e ardhshem. 

Lista me lojtaret e pelqyer eshte shume e gjate dhe fillon me Florenzi e Vrslajko e mbaron me Zappacosta dhe Darmian.

Por duket se zikalterit pikerisht per kete te fundit kane bere nje oferte ne ditet e fundit tek Manchester United por qe eshte refuzuar menjehere nga United.

Problemi dhe arsyeja qe anglezet nuk kane pranuar, ka qene formula e transferimit por edhe kerkesa e larte e tyre per kartonin e lojtarit.

Ja cfare shkruan per kete FcInterNews:

“Gjen konfirmime edhe ne Angli lajmi i merkatos qe thote se Interi eshte ne gjurmet e Matteo Darmian.”

“Me specifikisht, sipas Mirror, zikalterit kane bere oferten e pare tek Manchester United qe ka qene nje huazim me te drejte blerje ne fund te sezonit, duke u bashkuar keshtu me Juventusin qe ka bere po te njejten oferte tek United, por pergjigja e tyre ka qene menjehere nje jo e paster.”

“Nga ana e saj, United deshiron nje shitje te menjehershme dhe jo me pak se 17 milione sterlina.”

“Duken shume nese llogarit se lojtari eshte ne skadence kontrate ne 2019 por United duket e palevizshme nga kerkesa e saj.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.