Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

523 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mirror – United eshte dorezuar, fiton Interi: ja sa shume rroge do te paguaje Manchester gjate huazimit

Mirror – United eshte dorezuar, fiton Interi: ja sa shume rroge do te paguaje Manchester gjate huazimit
Inter Club Staff

Jane pese lojtare qe perpara se merkato e vendeve te tjera Europiane te mbyllet mund te largoihen nga Manchester United.

Per kete gje ka folur ne diten e sotme e perditshmja angleze Mirror e cila normalisht ka prekur edhe temen Alexis Sanchez.

Sipas tyre, nje prej ketyre pese lojtareve eshte Alexis Sanchez: “Karriera e tij tek klubi i Manchester United ne asnje moment nuk ishte shpresedhenese”.

“Edhe pse Solskjaer ka folur shume mire per te, ai shpesh here nuk e ka zgjedhur ne skuadren qe ka hedhur ne fushe. Pastaj te mos harrojme kete sezon ku Sanchez nuk e ka pare ende me sy skuadren e pare.”

“Por kjo edhe pse ai ka luajtur me Kilin duke humbur edhe fazen pergatitore me Manchester United.”

“Gjithesesi Manchester United tashme eshte dorezuar dhe kete beteje e ka fituar Interi: Alexis Sanchez do te largohet ne drejtim te Milanos ne nje huazim pa pagese dhe skuadra zikalter do te kete edhe nje te drejte blerje prej 14-15 milione eurosh.”

“Themi qe United ka humbur sepse Interi nuk ka pranuar kerkesen per te paguar me shume rroge dhe keshtu skuadra e Manchester do te paguaje plot 75% te rroges se tij kete sezon edhe pse ai do te luaje ne Itali.”

“Nderkohe nga ajo qe eshte pare dje ndaj Crystal Palace, United po vuan shume per nje sulmues qe shenon gola dhe nese Sanchez dhe Lukaku dalin dy blerje te goditura per Interin e Antonio Contes, atehere personat e merzitur ne Manchester do te shtohen dita-dites.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.