Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

494 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Deshton misioni finale!

Deshton misioni finale!
Inter Club Staff

Interi hedh gjithcka ne ere ne momentin me te rendesishem te sezonit: skuadra zikalter shikon teksa i svenitet perpara syve endrra qe quhet Champions League ne fund te nje ndeshje qe pati shume raste por te pritura ne menyre te pabesueshme nga portieri kundershtar.

Ata qe dolen fitimtar sot nga San Siro ishin djemte e Giuseppe Iachini qe fituan 1-2 duke detyruar djemte e Spallettit qe te besojne dhe te varin shpresat vetem tek Crotone diten e neserme ndaj Lazios.

E sotshmja ishte nje ndeshje qe nisi shume me e veshtire nga sa u parashikua qe ne fillim ku Matteo Politano ne minuten e 25 shenoi.

Zikalterit provuan te reagojne, por u gjenden perpalle mbrojtjes se Sassuolos dhe portierin Consigli qe priste gjithcka.

Ne minuten e 72 Berardi shenoi golin e dyte per 2-0.

Rafinha ne minuten e 80 shenoi golin e 2-1 por aq.

Zikalterit paten disa raste ne fundin e ndeshjes, por pa pasur rezultat.

Misioni ‘finale’ i shpallur nga Spalletti deshtoi, tani Interin mund ta sjelli ne jete vetem Zenga dhe Crotone…

Lojtaret qe ishin ne fushe sot:

INTER: 1 Handanovic; 7 Cancelo, 37 Skriniar, 13 Ranocchia (77′ 20 Borja Valero), 33 D’Ambrosio; 11 Vecino (71′ 23 Eder), 77 Brozovic; 87 Candreva (58′ 17 Karamoh), 8 Rafinha, 44 Perisic; 9 Icardi.

Ne pankine: 27 Padelli, 46 Berni, 2 Lisandro, 21 Santon, 25 Miranda, 29 Dalbert, 99 Pinamonti.

Tranjer: Luciano Spalletti

SASSUOLO: 47 Consigli; 5 Lemos (84′ 55 Letschert), 15 Acerbi, 39 Dell’Orco; 98 Adjapong, 7 Missiroli, 4 Magnanelli, 32 Duncan, 26 Rogerio; 16 Politano (71′ 30 Babacar) 25 Berardi (79′ 90 Ragusa).

Ne pankine: 77 Pegolo, 70 Marson,6 Mazzitelli, 8 Biondini, 10 Matri, 17 Pierini, 22 Frattesi, 29 Cassata, 38 Ferrini.

Tranjer: Giuseppe Iachini

TABELA E NDESHJES:

INTER-SASSUOLO 1-2

MARCATORI: 25′ Politano (S), 72′ Berardi (S), 80′ Rafinha (I)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.