Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 18, 2022

Scroll to top

Top

669 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mjeku i Lazios: “Luis Alberto jashte per 15-20 dite. Immobile dhe Parolo? Shpresojme qe…”

Mjeku i Lazios: “Luis Alberto jashte per 15-20 dite. Immobile dhe Parolo? Shpresojme qe…”
Bujar Berishaj

Pak me pare ju raportuam rreth gjendjes se Sassuolos se lojtareve qe pritet te mungojne me Interin.

Inter-Sassuolo eshte ndeshja qe ka me se shumti rendesi per momentin, por te gjithe tifozet zikalter nuk eshte se nuk kane menduar te pakten njehere per ate Lazio-Inter te javes se fundit ku me shume mundesi do te vendoset per Champions.

E sipas informatave te fundit nga kampi lazial, Simone Inzaghi pritet te kete kokedhimbje per dy ndeshjet e fundit.

Kjo per shkak te lojtareve te demtuar qe nuk jane te pakte ne numer. Ciro Immobile eshte nje prej mungesave kryesore dhe sipas Fabio Rodia (mjek i skuadres se Lazios) do te provohet qe ai te jete i gatshem per ndeshjen me Interin.

E njejta situate edhe per Marco Parolon, me shpresen qe italiani do te jete ne fushe kunder Interit. Nderkohe lajme te mira vetem sa i perket Stefan Radu qe eshte rekuperuar dhe mund te luaj.

Krejt ne fund akoma me e komplikuar eshte situata e Luis Alberto. Spanjolli ka nje lendim muskular ne kofshen e majte dhe ky lendim pritet ta mbaj jashte per 15-20 dite. Ai deshiron te luaj kunder Interit por te dhenat nuk jane ne favor te tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.