Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

996 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Modric, cfare fjalesh per Brozovic: “Te te mungoje Marcelo ne fushe do te thote te detabilizohesh. Inter ka…”

Modric, cfare fjalesh per Brozovic: “Te te mungoje Marcelo ne fushe do te thote te detabilizohesh. Inter ka…”
Inter Club Staff

Diten e djeshme direkt nga Kroacia kane ardhur lajme aspak te mira per Simone Inzaghin dhe skuadren zikalter.

Ne ndeshjen Austri-Kroaci, eshte demtuar mendja dhe motori i skuadres se Interit: Marcelo Brozovic.

Se sa i rendesishem eshte ai, eshte pare edhe ne ndeshjen e Kroacise dje, per menyren se si dalja ndikoi direkt tek ndeshja.

Edhe pse Kroacia eshte nje skuader qe ka njerez si Modric ne mesfushe, per minuta me radhe pas daljes se Brozos, gjerat u veshtiresuan shume.

Per kete ka folur dje edhe Luka Modric, qe ka ngritur ne qiell aftesite e lojarit te Interit per te ushtruar rolin e tij ne fushe.

“Ne jemi futur shume mire ne loje, kemi kaluar ne avantazh por me pas erdhi edhe barazimi per te zotet e shtepise”.

“Ne fakt ka qene demtimi i Brozovic qe na ka destabilizuar te gjithe si skuader, sepse ai doli shume shpejt dhe na u prishen planet. I uroj sherim te shpejte sepse Kroacia dhe Inter kane nje lojtar te rendesishem si ai”.

“Ne pjesen e dyte me pas kemi marre veten dhe jemi rritur dhe kemi bere nje ndeshje fenomenale duke e merituar fitoren”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.