Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,534 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Modric do vinte gratis tek Interi, por Perez hodhi poshte ‘fjalen e burrit’. Tani do te denoncoje Interin…

Modric do vinte gratis tek Interi, por Perez hodhi poshte ‘fjalen e burrit’. Tani do te denoncoje Interin…
Inter Club Staff

Real Madrid do te denoncoje Interin tek FIFA per sjellje jo korrekte? 

Kjo mund te jete puntata e fundit e telenoveles Luka Modric me kroatin qe i eshte propozuar Interit qe ne fillim te merkatos.

Ishte nje marreveshje qe me perjashtim te ndonje te papriture, nuk do te shkoje ne port as sot dhe keshtu Modric do te qendroje ne Madrid.

Florentino Perez vendosi gjithcka vete: kroati nuk leviz nga Reali dhe per kete madje hodhi poshte edhe ‘fjalen e burrit’ (‘la palabra del hombre’ thone ne Spanje) qe i kishte dhene lojtarit per tu larguar ne rast se ai do ta kerkonte kete pasi te kishte fituar gjithcka me Realin e pasi te kishte dhene gjithcka me bluzen e Los Blancos.

Ky vendim erdhi sepse ne te njejten merkato ishte larguar edhe Cristiano Ronaldo por edhe Zinedine Zidane e si pasoje tifozet e Realit ishin teper te zhgenjyer sipas tij per nje largim tjeter.

Por te mos leme pa llogaritur edhe trofeun e pare te sezonit te humbur nga Reali i Madridit kunder rivaleve te perjetshem te Atletico Madrid.

“Ka qene Modric nepermjet agjenteve te tij ai qe kerkoi Interin dhe i solli nje oferte te pa degjuar me pare: do te vij gratis ne Milano.”

“Kjo do te ndodhte fale nje premtimi te vjeter te Perez per ta liruar nga kontrata me Realin nese ai vete do e kerkonte – zbulon Gazzetta dello Sport -.”

“Por me pare largimi i Zidane dhe me pas Ronaldo ja ndaluan qe ta bente kete.”

“Duket e pabesueshme por eshte keshtu: Modric tek Interi do te vinte gratis.”

“E provoi ne te gjitha menyrat kroati, por pergjigja e Real ishte e qarte: Tani nuk mundemi, flasim vitin tjeter.”

“Por insistimi i kroatit kaq i madh sa Reali per te u be me pak mahnites se sa Interi dhe Milan per te ishte hena.”

“Pikerisht nga ky insistim i madh i kraotit lind edhe vendimi per te denoncuar Interin tek FIFA nga ana e Real Madrid.”

“Por klubi zikalter nuk ka dale kurre hapur dhe nuk ka kontaktuar me Realin gjate kesaj kohe sepse marreveshja varej vetem nga ai. Por premtimi nuk u mbajt.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.