Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

734 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Montolivo: “Sa me fat qe kemi qene sot. Rralle here shikon Icardin te gaboje ne ate…”

Montolivo: “Sa me fat qe kemi qene sot. Rralle here shikon Icardin te gaboje ne ate…”
Rinor Sopaj

Ricardo Montolivo ka folur për mikrofonët e Premium Sport pas ndeshjes Milan-Inter.

Edhe ai, si tranjeri i tij Gennaro Gattuso e ka pranuar se Milani sot me ate pike te mare ka qene me shume fat.

Ja fjalet e lojtarit te Milanit perpara kamerave pas ndeshjes:

“Sigurisht se duke u bazuar në numra Interi meritonte më shumë, ne kemi bërë shumë gabime dhe i kemi dhënë ndonjë rast më shumë.”

“Është e rrallë ta shohësh Icardin që humbet raste të tilla, sot kemi qenë me shume fat por duhet te vazhdojmë përpara.”

Image result for montolivo milan

“Kemi hasur në vështirësi në zgjerimin e lojës, teknikisht ka pasur gabime të ndryshme.”

“Unë kam kërkuar që të jap maksimumin, nuk është e lehtë të luash pak e pastaj të jesh menjëherë i gatshëm.”

“Tetë pikë në tetë ndeshje nuk janë të lehta të rifitohen, por nuk shoh ndonjë arsye pse mos të besojmë”.

Ricardo Montolivo me keto fjale te tij i eshte bashkuar Gattussos qe pas ndeshjes deklaroi:

Related image

“Inter i madh, e shtrengoj fort piken e fituar. Interi na dominoi. Kane luajtur shume mire.  Ne nivel kualitativ mund te benim me mire ne mesfushe por pikerisht aty kemi gabuar shume. Por ska gje, une po e shtrengoj fort kete pike sepse nese sdo kishim patur fat, do te ishte nje humbje. Komplimente per Interin, ka bere nje ndeshje shume te madhe. Kane ndryshuar dicka ne mekanizem dhe na kane vene ne veshtiresi te medha.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.