Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

664 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Montoya, adios Barca. Interi eshte aty: te gjitha opsionet…

Montoya, adios Barca. Interi eshte aty: te gjitha opsionet…
Bujar Berishaj

Martin Montoya ka vendosur te largohet nga Barcelona.

Lajmi vjen nga televizoni katalanas TV3, sipas te cilit mbrojtesi blaugrana eshte nje hap largimit nga Barcelona, per shkak te minutazhes me katalanasit.

Pavaresisht rinovimit deri me 2018 jane tre skuadra qe prej javesh ndjekin me kujdes situaten: behet fjale per Inter, Milan dhe Bayer Leverkusen. Montoya do mund te largohej ne huazim qysh ne janar – shpjegon kanali -, perndryshe do te pres fundin e sezonit per nje shitje me titull perfundimtar.

Kujtojme se merkato e Barcelones eshte e bllokuar deri ne janar 2016, edhe pse me Dani Alves dhe Douglas klubi nuk duhet te vuaj ne rolin e tij. Shoqeria zikalter mbetet ne dritare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.