Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,911 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Morati: “Une president i Federates Italiane? Dua te flas njeher me Agnellin te kuptoj se pse…”

Morati: “Une president i Federates Italiane? Dua te flas njeher me Agnellin te kuptoj se pse…”
Inter Club Staff

Me sa duket, nuk ka qene nje thashethem i zakonshem ai i djeshmi. 

Massimo Moratti mund te ulet vertete ne karrigen e Presidentit te Federates Italiane te Futbollit dhe kjo gje eshte konfirmuar diten e sotme.

Pas lajmit e Sky Sport dje (qe ishte media e pare qe tregoi per kete hipoteze) sot ka folur vete ish-Presidenti i Interit i cili eshte treguar i qete dhe i ka kerkuar gazetareve qe “te presin”.

Sipas lajmeve te para, Massimo Moratti eshte kandidati i propozuar nga Andrea Agnelli per President te Federates ne mbledhjen e Liges se Serie A.

Lajmi qe qarkulloi dje ka qene totalisht i vertete dhe per kete eshte pyetur vete Moratti nga gazeta e perditshme Il Giorno por ai nuk eshte se zbuloi ndonje gje per kete ceshtje por ne nje fare menyre e pranoi se ekziston si mundesi.

Keto kane qene fjalet e tij: 

“Per momentin nuk mund te konfirmoj asgje, sepse nuk jemi takuar ende.”

“Sigurisht, kete lajmin se dikush deshiron te me kandidoje e kam degjuar. Kam folur.”

“Por te presim e te shohim. Nese jam i surprizuar? Per kete dua te flas me ate (Agnellin) per te kuptuar se perse i ka shkuar ne mendje te me kandidoje pikerisht mua…”

Per kete teme pritet te kete te reja ne oret ne vazhdim sepse duhet pare edhe cfare mendojne skuadrat e tjera te Serie A me ne krye presidentet e tyre.

Por nje e ardhme me Morattin president te Federates do te ishte nje e ardhme e ndritur per futbollin italian sepse figura e tij eshte nje nga figurat me te respektuara ne Itali per ate qe i ka dhene futbollit dhe Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.