Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

10,225 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Conte shume i zoti, po jep shpirtin tek ne. Per te pare Interin fitues do te hiqja dore edhe nga cigaret.”

Moratti: “Conte shume i zoti, po jep shpirtin tek ne. Per te pare Interin fitues do te hiqja dore edhe nga cigaret.”
Inter Club Staff

Kryebashkiaku i Milanos, Beppe Sala ka zbuluar sot se ekziston vullneti per te bere stadiumin San Siro nje zone ku nuk do te lejohet cigarja. 

Por si do e marre dicka te tille Massimo Moratti?

Ai ka folur ne mikrofonat e Il Giorno ku Moratti leshon edhe nje premtim: “Mendoj se eshte e drejte… duhet gjithmone respekt per personin qe ke ne krah.”

“E pranoj kete vendim. Per sa i perket kesaj eshte folur edhe me pare dhe ju kujtoj se pjese e Bashkise qe e hodhi si ide ka qene edhe gruaja ime.”

“Mund te jetosh edhe pa nje cigare edhe pse per dike eshte me e veshtire. E njejtja gje pak a shume si ndalimi i cigares ne ambjente publike. E sigurt qe ne San Siro eshte me e komplikuar per te dale jashte e per te pire nje cigare por do te mesohem.”

“Per Interin jam i gatshem te bej kete sakrifice dhe shume me shume se kaq mjafton qe te mendoj se skuadra ime me jep emocione te medha.”

Moratti me pas flet per Interin e sotshem: “Nje vit i mbare per kampionatin? Duhet te jemi me me shume fat. Skuadra eshte, tranjeri gjithashtu. Pres nje faze te dyte plot me emocione dhe duke enderruar nje finale qe te gjithe tifozet enderrojne.”

“Une kam dhene shume tek Interi, eshte e drejte qe Interi te shkoje drejt sukseseve me persona te tjere qe po i japin shume Interit gjithashtu. Conte me pelqen. Po jep shpirtin dhe duket cdo ndeshje kjo gje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.