Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

721 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Derbi me i bukur? Do ju them nje derbi fantastik. Eshte ai kur Mourinho…”

Moratti: “Derbi me i bukur? Do ju them nje derbi fantastik. Eshte ai kur Mourinho…”
Ardis
  • On 11/10/2018, 19:24

Ish presidenti zikalter Massimo Moratti, ka folur mbi derby-n me kusherinjte e Milan-it.

Mbas ndeshjeve te kombetareve, Inter-i do te kete dy ndeshje shume te rendesishme: ne kampionat, derby-n kunder Milan-t dhe ne Champions League ndeshjen kunder Barcelona-s.

Mbi ndeshjen brenda qytetit kunder kusherinjve kuqezi ka folur ne mikrofonat e Sky Sport edhe ish presidenti zikalter Massimo Moratti.

Ja fjalet e presidentit legjendar zikalter:

“Milan-i po ben nje loje shume te mire dhe ka nje sulmues te madh.”

Inter-i e ka treguar ne Champions League por edhe ne ndeshjet e fundit ne kampionat ka treguar forcen e vullnetit dhe te performoje nje loje te mire.”

“Besoj se karakteri i Inter-it dhe loja e Milan-it jane dy gjera interesante per tu pare, do te jete nje derby i bukur.”

Kam fituar disa ndeshje derby, per me teper ndeshjet e fundit kane qene me te vertete interesante, ato ku Mourinho ishte trajneri i Inter-it, disa i kemi fituar shume bindshem.”

“Interesante ishte edhe ajo ndeshje ku Sneijder del jashte loje per shkak te denimit me karton te kuq dhe ne pjesen e dyte arrijme te realizojme golin e dyte me Pandev, ishte shume fantastike”.

E kush e ka harruar ate derbi te fituar me 9 lojtare… Eshte nje nga me te bukurit ne histori dhe ka ndodhur pikerisht ne vitin e Tripletes. Nje vit qe Interistat nuk do ta harrojne kurre por ndoshta as Milanistat. Makthet e se kaluares nuk shuhen lehte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.