Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

781 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Derby me ka pelqyer, pune e mire nga Mancini. Vendi i trete…”

Moratti: “Derby me ka pelqyer, pune e mire nga Mancini. Vendi i trete…”
Bujar Berishaj

Massimo Moratti nuk flet keq per derbyn, perkundrazi. Ish presidenti zikalter thote se eshte i kenaqur nga prova e skuadres zikalter.

“Me ka pelqyer ndeshja dhe Interi nuk ka luajtur keq. Edhe pse Mancini ka ardhur tani eshte duke bere nje pune te mire.” Objetkivi mbetet vendi i 3-te: “Nuk e di nese do ta arrijme ose jo, varet se si lojtaret do te adaptohen me Mancinin dhe nga lojtaret qe Mancini do te kete ne dispozicion.” Mbi ndryshimin e modulit Moratti eshte i qarte: “Mendoj se nevojiten disa lojtare.”

Mbi entuziazmin qe ka sjellur Mancini: “Mendoj se eshte pritur, sepse ka sjell shume fitore; dhe pastaj ndryshimi sjell gjithmone dicka me shume kur ka nje moment pergjumje.”

Pse nuk keni qene ne stadium? “Nuk kam mundur.” Ne fund flet edhe per faljen e Andrea Agnellit per Moggin, Moratti preferon te jap nje no comment: “Nuk do te flas per kete.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.