Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,440 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti dhe avokatet te gjithe ne Londer; tani pritet Thohir. Ka edhe dy ceshtje.

Moratti dhe avokatet te gjithe ne Londer; tani pritet Thohir. Ka edhe dy ceshtje.
Donald Elmazi

Ja ku jemi, apo keshtu duket. Edhe dje Massimo Moratti nuk i ka dhene asgje atyre qe e prisnin ne hapjen e eventit Pirelli. Presidenti zikalter eshte jashte vendit dhe sipas informatave, gjendet pikerisht ne Londer. Ne kryeqytetin anglez, nuk eshte vetem nr.1 zikalter por edhe sutdiot ligjore, qe per koincidence ka muaj qe punojne per shitjen e kuotave. Mbyllje e menjehershme?

TE GJITHE NE LONDER- Konfirmimi vjen direkt nga Gazzetta dello Sport: “Nr.1 zikalter ka qendruar edhe dje ne Londer, ku gjendet qe ne fillim te javes, duke shumfishuar sugjerimet qe e duan ne aktin final te shitjes se 70% te kuotave te Inter-it te Erick Thohir. Edhe pse qe nga dje eshte edhe nje e dhene e sigurte tjeter: te henen kane lene Milanon per tu trasferuar ne Londer me shume mundesi edhe avokatet e studiove ligjore, me pak fjale Cleary&Gottlieb per Morattin dhe Jones Day per manjatin indonezian”.

DY CESHTJE- Tani pritet ardhja e Erick Thohir per (perfundimtaren?) takimin e trete ball per balle. Ceshtjet, ne menyre te pashmangshme, lidhen me menyren e organizimit te shoqerise dhe nje here Gazzetta dello Sport ve ne dukje dy:”Eshte e vertete qe me Morattin nuk mund te perjashtosh asgje, ne limit as edhe nje hap mbrapa, por ne te vertete presidenti zikalter po vlereson mbi te gjitha, kushtet me te mira ne detaje, ne cdo nivel, per ta shtiur skuadren. Duke perfshire garancite qe djali i tij AngeloMario te jete ne nje post ekzekutiv(nderkohe zv.President) dhe qe familjes, perpos dy vendeve ne CdA, te kete mundesine e vetos”.

KOHA S’PRET- Por koha tani me te vertete qe nuk pret, sepse ne fund te shtatorit duhet te vijne firmat: ne te kundert, nuk do te kete kohe teknike per kalimin e kuotave para se te mblidhet asambleja e ortakeve e programuar per dy javet e fundit te tetorit, ku do kete nevoje per te rikapitalizuar dhe riprogramimin e humbjeve qe varion nga 70-80 milion. Jashte ose brenda.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.