Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

155 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti dhe dyshimet, nga Indonezia eshte pothuajse nje ‘PO’. Merkato mes blerjeve dhe shitjeve

Moratti dhe dyshimet, nga Indonezia eshte pothuajse nje ‘PO’. Merkato mes blerjeve dhe shitjeve
Andi Prifti

Nje jave e vrullshme sapo u mbyll. Ndoshta, na pret nje tjeter me shume e vrullshme. Interi po rinovohet, me mendjen nga e ardhmja. Eshte nje moment kyç, sepse çdo vendim qe merret tani mund te rendoje per shoqerine ne te ardhmen. Ka qene java e Erick Thohir. Nje udhetim ne Milano dhe takimi me president Moratti-n. Propozimi eshte qe te marre te gjithe Interin. Thohir  e ka marre me shume pasion kete gje. Aq sa, ne faqen e tij online nga Indonezia, eshte lexuar dhe nje #ForzaInterMilan. Nje sinjal i rendesishem ky. Shume talente te rinj mund te gjejne ne Inter mundesine per ardhmen, dhe shoqeria ZiKalter do te jete ne gjendje qe t’i bleje. Do te jete nje lloj bashkepunimi.

Por Moratti reflektoi, sepse nje zgjedhje e gabuar mund te jete thelbesore. Ne loje eshte dhe zemra, Interi. Presidenti Moratti ka shpenzuar shume per skuadren e tij, ashtu siç e imagjinonte qe i vogel me te atin per te ndertuar nje Inter te madh. Drejtimi i shoqerise me Thohir mund te jete zgjedhja e duhur, duke pare bilancet. Por presidenti eshte gjithmone aty, deshiron te qendroje padroni i skuaders se tij, dhe mos t’i besoje plotesisht Thohir vetem per çeshtje ekonomike, dhe me pas ai mos te jete aty per te inkurajuar djemte te shtunave perpara nje ndeshjeje te madhe. Nje dyshim per te ardhmen. Thohir po shpreson, Moratti po reklekton dhe po vendos.

Nderkohe, presidenti ka ngelur i çuditur dhe nga Walter Mazzarri. Trajneri ZiKalter ka vizituar Appiano Gentile, ka bere edhe nje permbledhje te situates me bashkepunetoret e tij. Prioritetet e merkatos ne blerje jane te qarta: nje mesfushor, te pakten nje anesor. Emrat me te nxehte: Nainggolan dhe Basta ( ne avantazh ndaj Zuniga ). Me pas, nese do te kete kohe, do te mendohet dhe per nje zevendes – Milito, per te lejuar rekuperimin e plote te sulmuesit argjentinas. Do te kete per te diskutuar edhe merkatoja ne shitje. Shume te rinj do te gjejne hapesira ne skuadra te tjera. Me Palermon, shoqeria do te zgjidhe te ardhmen e Silvestre, mbase do te flitet dhe per M’Baye dhe jo vetem. Nje vere e nxehte do te na shoqeroje. Te tilla do te jene dhe ditet e Interit gjate te gjithe merkatos. Kemi nje te ardhme per te shkruar, dhe marrja e nje vendimi te gabuar mund te jete fatal.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.