Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

854 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Dzeko nje siguri, Torres eshte permiresuar. Mazzarri konfirmohet? Them se po. Merkato…”

Moratti: “Dzeko nje siguri, Torres eshte permiresuar. Mazzarri konfirmohet? Them se po. Merkato…”
Ardi Deda

Presidenti i nderit i Interit, Massimo Moratti, ka folur per mikrofonat e FcInternews.it dhe ka leshuar disa deklarata te rendesishme per momentin aktual te klubit dhe jo vetem. Merkato, sezoni ne vazhdim dhe trajneri jane argumentat e diskutuara nga Moratti, gjithmone e me prane skuadres.

President Moratti, ne javet e fundit emrat qe qarkullojne me insistim per sulmuesin e ardhshem jane ato te Torres, Dzeko dhe Morata. Cfare mendoni?

“Dua te them qe Moraten e njoh pak, nderkohe qe Torres dhe Dzeko jane dy sulmues te afirmuar. Per sa i perket spanjollit, ne kete sezon po ben shume me mire se vitet e kaluara, ndersa kur flitet per Dzeko do te thote qe flitet per siguri. Nuk di se cfare mund te bejme”.

Ju keni ndonje preference midis ketyre tre lojtareve?

“Do te thoja qe jo, do te varet nga trajneri dhe nga menyra se si do ti perdore keta lojtare”.

Per sa i perket trajnerit Mazzarri, a kemi konfirmimin tuaj ne 100%?

“Mund te me kerkojne nje keshille, por mendoj qe do te konfirmohet”.

Duke u kthyer tek tema merkato, ne cilin rol do te nderhynit per te forcuar skuadren?

“Sinqerisht dua te them qe skuadra me pelqen keshtu. Me pak me shume fat nuk besoj se do te nevjiten shume blerje te reja”.

Europa League objektiv minimal ne kete sezon?

“Do te bejme cdo gje te mundur”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.